Η κόρη της Αντίστασης
![Η κόρη της Αντίστασης](http://www.andistasi.gr/site/content/i-kori-tis-antistasis-book.jpg)
Για τον καθένα, διαθέτει μια σελίδα, γι' άλλους σωστή και γι' άλλους ανάστροφη, που συνδυάζει το Δράμα, την Τραγωδία και την Κωμωδία, για να χρωματίσει την ανθρώπινη ζωή.
Ο άνθρωπος, αυτή η κάλαμος της ζωής, είναι ο ήρωας του παιχνιδιού, που μετουσιώνει τη ζωή του και αντιπαρέρχεται όλες τις αντιξοότητες και νικά, έτσι για να διαψεύσει το μύθο, πως η ζωή κάνει τον άνθρωπο και όχι ο άνθρωπος τη ζωή και τις αξίες της.
Το κέντρο της ζωής, είναι ο άνθρωπος που δίνει διάσταση και μετουσιώνει σε βίωμα την τραγωδία, το δράμα και την κωμωδία, που χωρίς τον άνθρωπο, θα ήταν απλώς μια εικονική περιγραφή, απίθανων για την λογική καταστάσεων.